poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Babeczki z ciasta francuskiego - w sam raz dla dzieciaków

Hej ;)
Witam po przerwie, ale coś mnie na chwilę jakoś wcięło. Przepisy świąteczne mam już wyeksploatowane, więc wracamy do mojej słodkiej codzienności.

Dziś padło na ciasto francuskie, bo na kupiłam go sporo i mroziłam w nieskończoność. Przecież nie wolno wyrzucać! Wzięłam się za siebie i z resztek powstało to cudo !


EKONOMICZNE BABECZKI
CIASTA FRANCUSKIEGO

- 1 op. ciasto francuskie
- bita śmietana / bądź kremówka do ubicia
- odrobina cukru pudru
- cukier
- rozkłócone jajko
- kolorowa posypka 
(może być już dowolna dekoracja)

  • BABECZKI: Ciasto francuskie rozwałkowujemy i wycinamy z kółka oraz dłuższe paski (najlepiej wziąć parę z boków). Następnie paski układamy na kółkach tak, aby powstał brzeg. Jeden na drugim. Ja kładłam po 3 paski na ciastko. Smarujemy całość roztrzepanym jajkiem i posypujemy cukrem. Pieczemy w wysokiej temperaturze, około 220 stopni, do zrumienienia i rozwarstwienia. Za niska temperatura spowodowałaby wytopienie się masła, przez co ciasto nie rozwarstwiłoby się. 
  • WYKONANIE: Przestudzone babeczki napełniam bitą śmietaną bądź kremówką ubitą na sztywno z cukrem pudrem. Dekoruję dowolnie

4 komentarze:

Przepraszam za włączenie weryfikacji obrazkowej, ale niestety z dnia na dzień dostaję więcej spamu.. Nie zniechęcajcie się i piszcie czy smakowało :)!