wtorek, 27 grudnia 2011

Poświąteczny post i cynamonowa bułka z wielką dolewką kawy.

Siema :)
Tegoroczne Święta minęły dość szybko i na szczęście nie zostawiły żadnej rysy na mojej psychice. A w ubiegłych latach różnie z tym bywało. Często w moim domu świętujemy z raphacholinem ( raz tylko zdarzyła mi się ekstremalna rzyguśka w Wigilię z przejedzenia ) bądź kłócimy się dokumentnie i nie odzywamy się plus minus przez kolejne dwa tygodnie.

Fakt jest faktem, już po Świętach. Czas zdejmować Mikołaje z okien i korzystać z zimowych wyprzedaży.
W tym roku stwierdziłam, że nie będę gorsza i w wolne po Świętach pocisnęłam jak świnia na trufle; na shopping, z nadzieją, że nabędę coś taniego, a do tego fajnego.


Oczywiście nic ‘ekstra’ nie kupiłam, a cała moja wyprawa zakończyła się akcentem smutnym, lecz gastronomicznym, nad bułeczką cynamonową, która w smaku przypominała naleśnik z zakalcem. Całość uratowała nieskąpa garść cynamonu, którą pewnie zaspany cukiernik o piątej nad ranem posypywał owe wypieki. Do tego niekończąca się ilość kawy, a to wszystko za 1,99 zł. Takie rzeczy tylko w ikea.

Kupiłam za to mnóstwo gazet pokroju 'kuchnia', 'smaczne gotowanie' itp. Zapewne nie upiekę/ugotuję nic do końca roku, bo nawet gdybym chciała to moja lodówka pęka w szwach. Poczytam, popatrzę i w styczniu na pewno będzie ciekawiej.

Zawsze końcówki roku takie są. Przejedzone i ospałe. Trzymajcie się ciepło, bo ja dziś tak zmarzłam, pomimo 10 stopni 0_o.
A jak wasza końcówka roku?

8 komentarzy:

 1. zostaw misia mikołaje do 3 króli ;) daj im na świat popatrzeć, a nie w kartonach zamkniesz....

  OdpowiedzUsuń
 2. akurat mikołaje w oknach to jeden z tych creepy stuff, o którym wolałabym zapomniec :)

  OdpowiedzUsuń
 3. haha ja też mam póki co zakaz na pieczenie i wszelkiego rodzaju urzędowanie w kuchni, gdyż nie zjedliśmy jeszcze wszystkich świątecznych dań ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja miałam zakaz pieczenia i gotowania przed świętami, żeby potem "lepiej smakowało", hehe ;). Teraz z kolei miałam dać brzuszkom odpocząć, ale nowa książka Nigelli ciągle na mnie patrzy... ;-)
  Spokojnej końcówki roku życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hehe dobrze wiedzieć, że nie tylko ja jestem takim zmarźlakiem ;) u mnie tyle samo stopni, a i tak chłodno :D a w lodówce Mama robiła dziś czystki... co do zakupów zaś, dopiero wyruszę :D chociaż też obawiam się, że nic nie dostanę mimo wielkich planów :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczęśliwego, uśmiechniętego i pysznego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń

Przepraszam za włączenie weryfikacji obrazkowej, ale niestety z dnia na dzień dostaję więcej spamu.. Nie zniechęcajcie się i piszcie czy smakowało :)!